Er liggen TWEE excursies in het verschiet, gaat u mee?
We gaan met de bus op 20 mei naar Brabant en met de fiets op 13 juni naar de Grebbeberg.
Lees hier alles over het programma op beide dag en hoe u zich kunt opgeven.

BUSEXCURSIE

Op woensdag 20 mei 2026 heeft de excursiecommissie een gezellige dag voor u georganiseerd. De Betuwe Express-bus vertrekt die dag om 08.30 uur vanaf het Kijk en Luistermuseum op weg naar Haps. Daar wacht u een Gastvrei welkom, u wordt vermaakt met allerlei wetenswaardigheden over de kip en het ei en u krijgt een advocaatproeverij aangeboden. Vervolgens gaat de bus naar Vierlingsbeek voor een
heerlijke lunch. En… voor de liefhebbers is daar een aspergewinkel. Dan gaat de reis
naar Alphen aan de Maas waar u ontvangen wordt in de Tingieterij, daar hoort u van alles
over dit oude ambacht en wordt de werkplaats en showroom bezocht. Hierna gaan we huiswaarts en hopen om 18.00 uur weer in Bennekom te zijn.
De kosten van de excursie bedragen € 72,50 per persoon, na opgave dit bedrag graag vóór 15 april 2026 overmaken naar
NL50 INGB 0000 9089 80 t.n.v. Historische Vereniging Oud-Bennekom o.v.v. Excursie Gastvrei 2026.
De excursie is in de eerste plaats bedoeld voor leden van de Historische Vereniging Oud-Bennekom, als er plaatsen over zijn kunnen er introducees mee.
Mochten zich te weinig personen opgeven dan kan de excursie helaas niet doorgaan, bij overboeking maken wij een reservelijst.
Bij annulering na 15 april 2026 wordt er €30 per persoon in rekening gebracht tenzij er vervanging geregeld kan worden.
U kunt zich vanaf nu opgeven. Hiervoor hebben wij de volgende gegevens nodig:
Naam, adres, telefoonnummer, e-mailadres, aantal personen en eventuele dieetwensen.
Bovenstaande gegevens graag mailen naar Anja Rozeboom, anjarozeboom@hotmail.com. Als mailen niet lukt of als u vragen heeft is de commissie
telefonisch bereikbaar:
Anja 06-24 41 00 04, Netty 06-40 51 82 65, Trudeke 06-11 72 08 20
Gaat u gezellig mee?

FIETSEXCUSIE: de Grebbeberg en omgeving.

VAN ‘DE HEL’ NAAR ‘DE KONINGSTAFEL’, op zaterdag 13 juni 2026

Wie denkt bij ‘de Grebbeberg’ niet gelijk aan de meidagen van 1940 ? Of welke liefhebber van de verhalen van Ciske de Rat herinnert zich niet  gelezen te hebben over het dappere gedrag van deze boekenheld?  Welke wandelaar had niet het geluk op deze bijzondere plek elk voorjaar de nachtegaal te horen of de ijsvogel voorbij te zien schieten?

Veel inwoners van Bennekom en omgeving weten wel dat de Grebberg een strategische locatie was die door de tijden heen versterkt werd met kastelen, ‘hoornwerk’ of bastions, bunkers en loopgraven. Het was een belangrijke doorgangsroute van Oost- naar West-Nederland. In beeld en woord passeert tijdens de excursie dan ook 1300 jaar aan oorlogsgeschiedenis. Van pijl en boog tot luchtdoelgeschut.
Onderweg naar de Grebberg ontdek je fietsend of wandelend hoe gevarieerd en boeiend tegelijk het landschap hier is geworden na tweeduizend jaar hard werken door boeren, monniken en turfgravers

We verzamelen om 12.00 uur bij de jubileumboom op het veldje naast Klein Vossenhol (hoek Boerhavelaan – Edeseweg. Eindtijd is gepland op 17.00 uur. Onderweg is er uitstekende catering op een fraaie plek. In geval van een specifiek dieet of een allergie voor voedingsmiddelen verzoek wij u dit bij uw aanmelding door te geven.
De kosten bedragen € 10,00 pp.

U kunt zich voor deze HVOB fietstocht per e-mail aanmelden voor woensdag 10 juni bij info@oudbennekom.nl. De kosten dient u vooraf bij registratie te voldoen op rekeningnummer NL50 INGB 0000 9089 80 van de Historische Vereniging Oud-Bennekom t.n.v. Fietsexcursie 2026.

Mocht u toch verhinderd zijn dan stellen wij het bijzonder op prijs als u ons dit tijdig kan laten weten. Bij twijfelachtig weer kunt u op zaterdag 13 juni omstreeks 11.00 uur bellen naar Peter Westerveld (06-16294231)